Trojkráľový Senec 2018 - Zimné plávanie

Autor: Lubomir <KlimekL(at)cgc.sk>, Téma: Zimné plávanie, Vydané dňa: 10. 01. 2018

Vianočné sviatky sú už minulosťou. Nový rok sme privítali každý po svojom a prvé spoločné vyplávanie nadbytočných kalórii sme absolvovali už tradične v Senci na Slnečných jazerách.Viacej sa dočítate TUPríroda si s nami zahráva. Minulý rok sme si v jazerách užili mrazivý začiatok a tento rok zase príjemné teplo. Ešte, že tá voda bola ľadová.

Senec nás srdečne a teplo privítal. Srdečne preto, lebo voda bola ľadová 3.6°C. Teplo preto, lebo bolo príjemné slnečné popoludnie - teplota vzduchu 12°C.

Pred štrnástou hodinou sa zaregistrovalo 184 kúpaniachtivých otužilcov skoro z celého Slovenska.

Na brehu jazera medzitým prebiehal kultúrny program pre obyvateľov mesta Senec a sympatizantov otužovania. A ani tento rok sa svojou početnosťou nenechali zahanbiť. Určite ich bolo viac ako plavcov vo vode. Vytvorili nám fantastickú radostnú atmosféru.

Okolo 14:30 sme sa z priestorov hotela presunuli k jazeru. V čele kráčali naši traja králi. Pri vode sa nám a obecenstvu prihovorili Vlado Lysičan a pán primátor Ing. Karol Kvál. Po hymne ĽMB sme sa všetci spoločne schladili vo vode za potlesku divákov.

V priebehu 22 minút sme si zaplávali (poniektorí odstáli) v krásne studenej vode a potom prijali pohostenie v hoteli Senec. Pripravili nám fantastický guláš, koláče a čaj.

Chceme sa poďakovať celému organizačnému tímu Športového klubu Senec, mestu Senec a personálu hotela Senec za fantastickú atmosféru a perfektnú organizáciu tohto obľúbeného podujatia.