15. Ročník MVS - Jarná hodinovka

Autor: Lubomir <KlimekL(at)cgc.sk>, Téma: Dialkové plávanie, Vydané dňa: 13. 05. 2018


Zima je dávnou minulosťou a konečne nadišiel čas pre tréningy vo vytrvalostnom plávaní. Aj tento rok sme začali tradičnou JARNOU HODINOVKOU.Viacej sa dočítate TUTohtoročná jar sa nechala akosi zaskočiť a bez akéhokoľvek reptania prepustila pomyslné žezlo letu so všetkou parádou. Skoro už mesiac tu máme nadpriemerné teploty vzduchu, ktoré pravidelne atakujú úroveň 28°C, čo má samozrejme vplyv aj na teplotu vody v našom obľúbenom štrkovisku.

Aj dnes sme si za krásneho teplého slnečného dňa spoločne zaplávali v priezračne čistej vode štrkoviska Veľká voda v Košariskách.

Stretlo sa nás tridsať plavcov, pričom nás svojou účasťou poctili aj plavkyne až od Trenčína. Na nástupe sme si čo to povedali k zásadam vytrvalostného plávania, k bezpečnosti a o 10:05 sme spoločným štartom začali ukrajovať prvé metre z hodinovky. Voda o teplote 20°C bola príjemná, vietor pofukoval od východu, čo nám vôbec neprekážalo.

Po prvý raz prišla aj Lili, dcérka nášho člena Roba Mikócziho, a predviedla nám svoje plavecké umenie, ktoré natrénovala v bazéne. Pod dohľadom svojho otca zaplávala 1000m v otvorenej vode za čo jej právom patrí naše uznanie.

Všetkým chutil čaj, bábovka a lievance od Dunajskolužných medveďov a Andy, za čo im ďakujeme.

Chceme vám všetkým poďakovať za disciplinovanú účasť a tešíme sa o mesiac keď sa stretneme na dvojhodinovke.Luboš

Foto z akcie TU