Kalendár


Počasie

BRATISLAVA Zlaté piesky

Obrázok

Najnovšie video


S ľadovým medveďom
veselo aj vážne

Vtip na dnes

Mapa návštevZimné plávanie

1. ročník zimného plávania v Oravskej priehrade - Námestovo

Lubomir Soka - Oravska priehrada
Je nedeľa ráno, nedočkavo čakáme na autobus, ktorým sa prevezieme do cieľa - Námestova - Oravskú priehradu.
Vodič autobusu zvolil trasu cez najchladnejšiu obec na Slovensku - Oravskú Lesnú, kde nás pani Zima privítala svojou pekne bielou nádielkou. A v takto dobre vychladenej nálade sme sa nakoniec ocitli v dejisku 1. ročníka Oravského zimného plávania, ktoré svojím ďalekoplaveckým výkonom prebudil náš Ivan Gazdík.

Článok TU

Po príchode sme sa hneď pobrali pozrieť na dnešné miesto plávania "ÚČKO" pri amfiteátri. Hneď som vybral teplomer a zmeral som teplotu vody. Na to, že v Bratislave máme tento rok teploty nad 7°C, tak miestnych 4.5°C nás trocha zaskočilo, ale aj potešilo. Obloha bola zatiahnutá, pofukoval mierny vetrík o teplote 1°C.
Od amfíku sme sa presunuli do priestorou miestneho úradu, kde sme mali vytvorené perfektné zázemie na prezlečenie.

10 minút pred plánovaným nástupom sme sa všetci spoločne presunuli späť k amfiteátru, kde už prebiehal kultúrny program v podaní folklórneho súboru.

Po príhovore starostu mesta Námestovo pána Ing. Jána Kaderu sme sa všetci spoločne pobrali k vode, kde za veľkého počtu divákov sme spoločne vstúpili do perfektne vychladenej vody. Dnes sme si zaplávali na dĺžku pobytu - časový pobyt. Ako minúty pribúdali, postupne sa pole plavcov prerieďovalo, až na 4 plavcov, ktorý pravidelne zaplávajú 22 minút.

Dnešného otužileckého plávania sa zúčastnilo vyše 70 plavcov - otužilcov z Bratislavy, Novej Bane, Žiliny, Ružomberka a ostatných otužileckých klubov, ktorý prišli podporiť miestnych otužilcov pod vedením pána Jožka Balcerčíka, náčelníka Mestskej polície.

Záver patril klasickému svalotraseniu, sušeniu, občersteniu a posilneniu fantastickým tradičným "gulášom".

Na záver za nás všetkých plavcov - otužilcov, chcem poďakovať predstaviteľom mesta Námestovo a hlavnému organizátorovi Jožkovi Balcerčíkovi a organizačnému teamu za výbornú akciu, na ktorej sme sa cítili veľmi dobre.
Už dnes vieme, že aj na budúci rok znova zavítame do atraktívnej lokality na severe Slovenska a podporíme našich priateľov z Oravy v propagácii otužovania ako formu zdravého životného štýlu.

Námestovu, Oravskej priehrade a ľadovej vode tri krát "NAZDAR" ----- "ZDAR ZDAR ZDAR"

Fotografie TU

Krátke video TU

Video príspevok TVoravia

Článok v SME TU

Ľubomír Klimek

| Autor: Lubomir | Vydané dňa 04. 12. 2013 | 3615 prečítaní | facebook | Instagram |

© 2020 www.ladovemedvede.sk | Všetky práva vyhradené.