Kalendár


Počasie

BRATISLAVA Zlaté piesky

Obrázok

Najnovšie video


S ľadovým medveďom
veselo aj vážne

Vtip na dnes

Mapa návštevZimné plávanie

9. ročník plávania v Hrone - Zvolen 2013


Zvolen Hron 2013 Ladove medvede
Začiatkom Novenbra hneď po Nemečkoch sa všetci tešíme na plávanie v rieke Hron vo Zvolene. Kedže tohtoročná jeseň je taká "teplá", ani dnes sa nesprávala normálne a prekvapila nás úžasným slnečným počasím.

Článok TUPo 13. hodine sme sa všetci plávania chtivý v pivárni Matúšov Dvor zaprezentovali, a pred druhou hodinou prešli pešo k hrádzi. Prechádzka bola príjemná, lebo vonku bolo slnečno a bezvetrie, pričom teplomer ukazoval teplotu vzduchu okolo 11°C. Organizátor Vladko Šedo nám ešte prezradil teplotu vody, ktorá sa tento rok pohybovala okolo príjemných 7.2°C. Bolo sa na čo tešiť.

Tento rok sa vo Zvolene stretlo do 100 otužilcov, čo je pre Zvolenčanov rekord. Po príhovore a spoločnom zaspievaní otužileckej hymny sme sa všetci spoločne pobrali na jednotlivé trate. Cca 50 plavcov si vybralo najdlhšiu trať - 500m.
Do Hronu sme museli skočiť z brehu, ale všetci sme to bez problémov zvládli. V pomali tečúcej vode sme sa za 10 minút ocitli pri hrádzi. Pohronský medvedi (šesť jedincov) spolu s Bratislavslkými Ľadovými medveďdmi (traja jedinci) si čas plávania predĺžili na 22 minút.

Po plavbe sme sa vrátili do pivárne, kde sme sa poprezlieakli, pochutili na guláši a občerstvili sa.

Za dnešnú vydarenú akciu sa chcem v mene všetkých zúčastnených poďakovať sponzorom akcie a jej organizátorovi Vladkovi Šeďovi.

Už teraz sa všetci tešíme na jubilejný 10. ročník.

Ľadovej vode, mestu Zvolen a rieke Hron "NAZDAR"

Ľuboš KLIMEK

Galéria obrázkov TU

Kráke video TU

| Autor: Lubomir | Vydané dňa 17. 11. 2013 | 2813 prečítaní | facebook | Instagram |

© 2020 www.ladovemedvede.sk | Všetky práva vyhradené.