Kalendár


Počasie

BRATISLAVA Zlaté piesky

Obrázok

Najnovšie video


S ľadovým medveďom
veselo aj vážne

Vtip na dnes

Mapa návštevZimné plávanie

Jesenna hodinovka Pred dvoma týždňami sme úspešne ukončili letnú časť našich plaveckých aktivít, a nastupujúca jeseň nám na dnes pripravila prekrásnu nedeľu Babieho leta.

Novú otužileckú sezónu každoročne oficiálne začíname "Jesennou hodinovkou", kde si všetci otužovania chtiví preveríme našu fyzickú kondíciu pred nastávajúcou zimnou sezónou. ČLÁNOK

Nedelné ráno nás privítalo jasnou slnečnou oblohou, bezvetrím a voda nás privítala s príjemnými 17.1°C. Je vidieť, že tohtoročné teploty sú akosi o cca 1.5°C vyššie.

Pred deviatou hodinou sa nás stretlo asi 48 plavcov, pričom medzi nás prišli aj niekoľký nováčikovia, ktorý niekoľkí s nami v letných mesiacoch trénovali plávanie na dlhšie vzdialenosti.

Ako je zvykom na našich oficiálnych akciách, spoločným nástupom sme o 9:20 odštartovali hodinovku. Všetci sme sa vrhli do pokojnej hladiny a začali uplavovať prvé metre.
Postupne po cca 20 minútach plávania sa z vody vynárali začiatočníci, nasledovali ďalší plavci a nakoniec po hodine plávania posledných dvadsať plavcov.Ako povedali, nechali sa naším nástupom inšpirovať a keďže spoločne s nami v lete trénovali, zodpovedne uznali, že to môžu skúsiť. A podarilo sa.
Gratulujem "hodinovkárom"

Odporúčanie pre začínajúcich otužilcov:
Toto jesenné obdobie je ideálne pre začínajúcich otužilcov, aby si zvykali na postupne chladnúcu vodu a keď sa to spojí aj s aktívnejším plávaním, tak pocitovo je človeku teplejšie, lebo svaly zvýšenou námahou vyrábajú viacej tepla a môžu byť bez obáv vo vode, ktorá v týchto dňoch má teplotu od 14 - 16°C aj hodinu. Odporúčame však minimálne 20 minút, ale čas pobytu vo vode je pre každého jednotlivca individuálny. Plávajte tak, aby to bolo potešením a nie utrpením.


Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia na pravidelných nedeľných tréningoch a spoločných oficiálnych akciách.

Otužovaniu a Zlatým pieskom tri krát "NAZDAR" ----- "ZDAR ZDAR ZDAR"

Foto galéria TU

Malometrážne videjko TU

| Autor: Lubomir | Vydané dňa 12. 10. 2014 | 875 prečítaní | facebook | Instagram |

© 2020 www.ladovemedvede.sk | Všetky práva vyhradené.